Nő - mindenféleképpen

Te is bújócskázol a pénzzel?

Legutóbb arról írtam, hogy hackeld meg az életed. Mivel pénzügyi coach vagyok, hát kezdjük a hackelést a pénzügyeknél! Nézzük a dolgot másképpen! Te hogy állsz a nagy pénzügyi bújócskában?

 

Pénzügyi bújócska – a sport, amiről sokan nem is tudják, hogy űzik

 

Valójában a pénzügyi bújócska nem létezik. Ez csak az én saját, házi, különbejáratú elnevezésem arra a szitura, amikor egy-egy olvasóm, vagy ügyfelem megkérdez, hogy…

 

– Hogyan tudnék még több pénzt keresni?

– Hm, mennyi ideje keresel már pénzt? – hangzik a viszontkérdés. 

– X éve. – jön a válasz.

– És ennyi idő alatt sem találtad még meg?

Ha ezzel Te is így vagy, akkor beláthatod, hogy a pénz jól elbújt. Vagy csak Te nem találod? Vagy a pénzzel nem is bújócskázni meg kergetőzni kéne, mert abban csak kimerülni lehet? Hanem, Nő mindenféleképpen - a pénz olyan, mint a szeretőmondjuk, foglalkozni vele?

 

Pénzügyi bújócska helyett sportágválasztó

 

Én azt javaslom, hogy a kergetőzés, bújócskázás helyett válaszd a pénzügyi sportág másik oldalát! Kitartás ahhoz is kell, de egy idő után ez is pont olyan rutin lesz, mint az, hogy minden este futsz egy fél órát.

 

Mostantól foglalkozz a pénzzel!

A pénz mozoghat, de ne az üldözője legyél, hanem az edzője!

 

  1. Készíts pénzügyi tervet! – határozd meg az elérni kívánt céljaidat, és ezekhez szabd a terved! Olyasmi ez, mint a pénzed számára készített edzésterv: ebben rögzíted, hogy mikor mennyi pénzed merre mozogjon, és milyen gyorsan. A lényeg: a pénzed dolgozzon többet, mint Te!
  2. Vezess háztartási naplót! – ez meg olyan, mint az edzésnapló: leírod benne a tervet, meg azt, hogy ebből mi és hogyan teljesült. És ahogyan egy jó edző is tenné, az eredményeket rendszeresen kielemzed, és annak megfelelően változtatsz az edzésterven, hogy az eredeti cél teljesüljön.
  3. Tanulj! – minden sportnak vannak elméleti alapjai is, ez alól a vagyonépítés sem kivétel.
  4. Gyakorolj! – na, ez az edzés fizikai része, mivel minden tudás csak annyit ér, amennyit hasznosítanak is belőle. Próbálj ki új dolgokat, mint pl. a befektetések bizonyos fajtái! És ebben az esetben is fontos, csakúgy, mint a sportban, a fokozatosság! Ne akarj egyből, tapasztalatlanul pl. forexezni, ha eddig a legkomolyabb befeketetésed a betétkönyved volt! Kezdd pl. az állampapírokkal!
  5. Építs saját csapatot! – ahogyan az edző is időnként kikéri sportolója edzésével kapcsolatban sportorvos, pszichológus, dietetikus, stb. tanacsát, Te is tanácskozt néha a könyvelőddel, a pénzügyi tanácsadóddal, a coachoddal! Konzultálj más szakértőkkel, építs Magad és a pénzed köré szakértői csapatot! Nemcsak olyat fognak meglátni, javasolni, ami Neked esetleg eszedbe sem jutna, de dönteni is könnyebb, ha több az info, és ismered a mondást: több szem többet lát. Ez persze nem ment fel az alól, hogy döntened Neked kell…

Öt lépéses edzésterv a pénzednek – és a nyugalmadnak. Nem bonyolult, a legtöbbje még csak sok időt sem vesz el. “Csak” rá kell szokni. Na, ez az, ami a dolog nehézségét adja.

Erről meg majd legközelebb írok. 🙂

 

Csók és csoki!

 

🙂 Csilla 🙂

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!